top of page

MATERJALID

KASUTAMINE ja HOOLDUS

TÖÖPIND

Tööpind
Formica
Egger
Hi-MACS LG
Staron Samsung Solid Surfaces

Laminaatpind (immutatud paberi kihist plast) 

Dekoratiivset FORMICA® või EGGER-plasti on raske kriimustada või sellest tükki välja lüüa, see talub hästi loomulikku kulumist, kuid seda ei tohi kunagi kasutada lõikepinnana. 

Kihilisest plastist tooteid võib pühkida õrnatoimelises pesuvahendis niisutatud lapiga. Abrasiivse puhastusvahendi, pulbri, käsna, metallkäsna, liivapaberi jmt kasutamine võib pinda kahjustada ning vähendada selle vastupidavust plekkide ja keemiliste ainete suhtes. 

Lahusteid tuleb kasutada ettevaatlikult ning veendumaks, et need pinda ei kahjusta, tuleb alguses nende toimet plastitükil kontrollida.

Tuleb meeles pidada, et liigne kohtkuumutamine võib plastipinnal mullide tekkimist põhjustada. Seetõttu on otstarbekas vältida pinna puudutamist kuuma sigareti või sigariga.

Soovitused puhastamiseks

Marmor- ja graniitpinna puhastamiseks tohib kasutada ainult vett ja seepi, vältides vedelaid pesuvahendeid. Väga tähtis on mustus viivitamatult eemaldada, kui plekk on alles värske, sest aja möödudes võivad pleki koostisained materjali pooridesse tungida. Jälgede või plekkide puhul piisab soodaveega niisutamisest, seejärel jätta lahus mõneks minutiks peale ja pesta tavalise märja puhastuskäsnaga; lisaks sellele on väga tähtis pinda perioodiliselt vetthülgava vahendiga töödelda.
 

Märkus

Väikese vastupanuvõime tõttu välismõjudele pakume seda materjali (tavalist marmorit ja graniiti) ainult ettetellimisel. 

puit või spoon
Puit vōi Spoon
PUIT  

Looduslik materjal kõikide sellele omaste omadustega. Eri osade tekstuuri ja tooni erisus ei saa olla pretensiooni aluseks. Oleme oma kvaliteedisüsteemi juurutanud mitmesugused puidu viimistluse ja kokkusobivuse kontrollitoimingud eesmärgiga viia võimalike probleemide arv miinimumini.

Otsese päikesevalguse mõju puidu pinnale võib põhjustada värvitooni muutumist; tuleb meeles pidada, et puit vananeb aja jooksul ja selle toon muutub teatud määral (seda ei loeta defektiks) ning lõpuks ei maksa unustada, et ka puittoote mõõtmed võivad ruumis niiskuse toimel muutuda.

SPOON

Esteetilisest ja praktilisest küljest on spoon üks parimaid materjale. Spooni toodetakse mitmesugust liiki puidust. Tänu spooni valmistamise erilisele tehnoloogiale ei kahjustu ega deformeeru spoon temperatuuri ja niiskuse mõjul. Spoon on õhuke palgist lõigatud puidukiht (paksusega umbes 0,6 mm). Spooni kasutatakse puitkiud-, puitlaast- ja muude plaatide katmiseks. Kõige sagedamini kasutatakse spooni viimistlemiseks peitsi, värvi ja lakki.

Seetõttu tuleb spooni hoolduseks kasutada samu meetodeid ja vahendeid nagu värvitud ja lakitud elementide puhul. Kui spoonist või täispuidust toode on kaitseõliga immutatud, tuleb kohaseks hoolduseks töötlust vähemalt 2 korda aastas korrata!

Värvitud ja poleeritud  elemendid
Värvitud ja poleeritud 
elemendid
SAYERLACK 
TIKKURILA 
Esmaklassilise
tulemuse
nimel oleme
valinud parimad
laki-
ja värvitootjad

SAYERLACK TIKKURILA 

Värvimine ja lakkimine on meetod, mille puhul krunditud aluspind kaetakse läbipaistva laki või toonitud värviga, mis kuivab lahusti aurustumise ja järgneva kõvenemise käigus. Reeglina korratakse toimingut mitme kihi pealekandmise teel. Tulemusena tekib piisavalt kõva ja välismõju suhtes püsiv kate, mida on võimalik saada erineva heledusastmega alates ultraläikivast kuni eriti mati pinnani. Kõrgläike saavutamiseks pinda poleeritakse. Toiming on töömahukas ja nõuab suurt pädevust.

Soovitused puhastamiseks

Pühkida niiske lapiga ja kuivatada; mitte kasutada pesuvahendeid ja pihusteid, mis ei ole spetsiaalselt lakitud ja värvitud pinna jaoks mõeldud. Kui kasutate kuivanud pleki eemaldamiseks käsna, ei maksa liigset jõudu kasutada, parem on niisutamist korrata. Vee- ja aurutilgad tuleb alati eemaldada. Kaitsva laki- ja värvikihi mahakulumise vältimiseks ei tohi abrasiivseid puhastusvahendeid kasutada. Ühelgi juhul ei tohi kasutada lahustipõhist pesuvahendit (atsetooni, ammoniaaki jms).
bottom of page